Історія фонду

Весною 2008 року в рамках Львівського тижня моди було реалізовано перший проект.

Кожен дизайнер, котрий брав участь у показах, безкоштовно надав одну річ із своєї колекції. Згодом у палаці Потоцьких в місті Львові було організовано благодійний аукціон, лотами на якому стали одяг, взуття та аксесуари відомих українських та зарубіжних дизайнерів. За зібрані кошти було придбано 2 інфузомати для лікування важкохворих дітей з онкологічною патологією у Львівській обласній дитячій спеціалізованій лікарні на вулиці Дністровській. (Інфузомат - це контрольований електронікою інфузійний насос для інтенсивної терапії та анестезії). Окрім того, за зібрані кошти було закуплено необхідні ліки.

Серія таких проектів стала поштовхом до створення благодійного фонду «Я не один». Діяльність фонду та стратегія його роботи має на меті не лише точкову допомогу українським лікарням та хворим дітям, а системний розвиток медичного персоналу та cтворення умов для надання ефективної медичної допомоги дитячому населенню в Україні. Відтоді до кожного наступного проекту активно долучалось все більше людей, які прагнуть допомагати дітям, адже діти – це наше майбутнє, але водночас вони найбільш незахищені. Тому їм дуже потрібна допомога дорослих, які ще пам’ятають, що люди здатні творити дива!

Часто ми чуємо по радіо чи бачимо по телебаченню, що ту чи іншу дитину із важким захворюванням було успішно прооперовано в одній із Західноєвропейських країн чи Америці. Зазвичай ці операції дуже дорогі, тому дозволити їх собі можуть одиниці. Лише малий відсоток тих дітей, хто потребує допомоги, бореться за життя тут, в Україні. Ми ж прагнемо, щоб українці отримували якісні медичні послуги від місцевих спеціалістів без необхідності виїзду за кордон. Для цього фонд систематично проводить практичні майстер- класи за участі кращих медичних фахівців з усього світу для українських лікарів.

Це дає можливість нашим спеціалістам вчитись новим технікам, щоб згодом використовувати їх у своїй роботі в Україні. Для цього фонд «Я не один» також сприяє закупівлі нового сучасного обладнання для українських лікарень. Кожен такий майстер-клас – це успішно проведені операції десяткам українських дітей тут, в Україні. Здебільшого - це діти із найбільш соціально незахищених сімей або сироти. Вартість кожної такої операції за кордоном десятки тисяч доларів. Завдяки ж роботі фонду, дітям в Україні ці операції проводяться безкоштовно.

За порівняно короткий час від дня свого заснування, нам вдалось реалізувати вже низку великих медичних проектів, в рамках яких, застосовуючи передові світові практики, кільком десяткам дітей успішно проведено оперативні втручання в Україні під наглядом кращих європейських та американських фахівців.

Реалізовано також низку менш масштабних проектів, зокрема проведено ремонти в реанімаційних відділеннях та лікарняних палатах, закуповується сучасне медичне обладнання для лікарень. Фонд «Я не один» вже створив собі добре ім’я не лише в Україні, але й закордоном. Партнерами фонду є група провідних європейський хірургів зі світовим ім’ям. Зараз вони приїжджають в Україну та навчають українських лікарів. Комплекс цих факторів дає нам сили і натхнення не зупинятись на досягнутому та завдяки Вашій підтримці реалізовувати нові та більш масштабні проекти.